Nov 08, 2019 - 0 Comments - Uncategorized

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – Dokumenty medyczne i e-Recepty w komputerze specjalisty

Dlaczego Elektroniczna Dokumentacja Medyczna?

Współcześnie wybór Elektronicznej Dokumentacji Medycznej wydaje się być już koniecznym rozwiązaniem dla wielu specjalistów medycyny, prowadzących praktykę lekarską. Taka sytuacja wiąże się z obligatoryjnym wprowadzeniem e-Zwolnień oraz planowanym od 2020 r. wprowadzeniem e-Recept. Ponadto postępująca informatyzacja sprawia, że społeczeństwo oczekuje coraz lepszych i nowocześniejszych rozwiązań, także na poziomie opieki medycznej – czego odzwierciedleniem jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna.

Co oznacza Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w gabinecie?

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna oznacza pełne prowadzenie dokumentacji pacjenta w formie elektronicznej. Jednym z głównych jej celów na chwilę obecną jest szybkie bezbłędne wystawianie dokumentacji medycznej pacjentom. Elektroniczne recepty czy też zwolnienia pozwolą monitorować wiele procesów zachodzących na poziomie opieki medycznej w polskim społeczeństwie. Są to między innymi: obserwacja jakości rodzajów terapii, skuteczność stosowanych leków w trakcie leczenia pacjentów, czy też liczba wyleczonych pacjentów. W szerszej perspektywie wymienione dokumenty będą jednym z elementów centralnych rejestrów chorób, które umożliwią tworzenie lepszych systemów leczenia pacjentów.  Elektroniczna Dokumentacja Medyczna prowadzona w odpowiednim programie, to także:

  • Szybka rejestracja na wizytę (z poziomu kalendarza, który wyświetla najbliższe wolne terminy u specjalisty),
  • Możliwość rejestracji online (przez pacjenta) do konkretnego specjalisty,
  • Wysyłanie powiadomień SMS do pacjentów o zbliżającym się terminie wizyty,
  • Prowadzenie magazynu leków i produktów medycznych,
  • Możliwość przesyłania formularzy oraz ankiet do pacjentów w celu ich lepszej diagnostyki,
  • Dostęp do oprogramowania z każdego urządzenia z dostępem do Internetu,
  • Elektroniczny podpis pacjenta,
  • Dodatkowa, kieszonkowa wersja oprogramowania w postaci aplikacji na systemy operacyjne Android oraz iOS,
  • Pełne bezpieczeństwo wrażliwych danych poprzez różne rodzaje zabezpieczeń.

 

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna i optymalizacja pracy lekarza

Dzięki wprowadzeniu łatwych sposobów zapisu pacjenta na wizytę i szybkiemu przejściu do jego kartoteki oraz możliwości opłacenia wizyty – wszystkie najważniejsze usługi można wykonać z poziomu jednego oprogramowania. Elektroniczna Dokumentacja Medyczna  zapewnia kompleksową obsługę kartoteki pacjenta bez konieczności instalacji oprogramowania. Szybkość działania w systemie Medfile® EDM i jego rozbudowane funkcje sprawiają, że praca nad dokumentacją medyczną zostaje ograniczona do kilku minut – można poświęcić ją na inne działania np. dłuższy wywiad z pacjentem, bardziej szczegółowe badanie fizykalne lub przerwę w pracy.

Testowanie i weryfikacja programu do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej

Przetestowanie oprogramowania do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej, którego chcemy używać w gabinecie jest ważnym elementem procesu wybierania właściwego systemu, który pomoże w naszej codziennej praktyce. Darmowe testy systemu, jak i pomoc ze strony konsultantów jest bardzo ważna. Dzięki temu możemy się dowiedzieć co dokładnie program zawiera, jak funkcjonuje, jaki rozwój jest planowany oraz jak rozwiązać potencjalnie pojawiające się problemy.

 

Zapraszamy do testowania Medfile® EDM przez 14 dni zupełnie za darmo!