Mar 31, 2022 - 0 Comments - konsultacje lekarskie online

erecepty dostępne dzięki wizycie online

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać receptę poprzez wizytę online. Platformy medyczne mają pełne prawo do wystawiania erecepty, a pacjenci do ich wykupienia.

 

erecepty – popularność gabinetów online rośnie

Nie da się ukryć, że rozwój techniki ułatwia życie każdego dnia. Nie inaczej jest w świecie medycznym, który rewolucjonizuje wizyty lekarskie. Pojawianie się kolejnych platform i rozwój tych co już na rynku istnieją, tylko utwierdza potencjalnych pacjentów, że ta forma wizyt lekarskich jest już codziennością, która otwiera wiele drzwi. Okazało się, że kończą się leki, a lekarz jest na zwolnieniu? Nic straconego! Właśnie w takich sytuacjach warto rozważyć skorzystanie z internetowego gabinetu medycznego.

 

Możliwości e-Gabinetów

Każda placówka medyczna, która oferuje swoje usługi jest często klasycznym gabinetem lekarskim, który rozszerzył swoją działalność w sieci. Na ten moment mamy tysiące placówek medycznych, gabinetów lekarskich które prężnie rozwijają się w Internecie i nie tracą na jakości leczenia, bo tego przede wszystkim boją się pacjenci, którzy rozważają skorzystanie z internetowej platformy. Co daje taka możliwość? Przede wszystkim zyskuje się na czasie – brak konieczności stania w kolejce do rejestracji a później do gabinetu. Dzięki wizycie online, wybieramy sobie odpowiedni dla nas dzień i godzinę wizyty, bez problemu otrzymujemy eskierowanie czy erecepty na leki.

 

Czy erecepty wydawane online są legalne?

Jak najbardziej! Każdy lekarz, który wystawia erecepty musi być wpisany do Centralnego Rejestru Lekarzy RP, co oznacza, że uprawnienia ma zdobyte zgodnie z prawem. Dlatego też nie ma możliwości, że otrzymane erecepty mają znamiona przestępstwa. Oczywiście zdarzają się próby oszustwa, ale każdego lekarza można zweryfikować na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej, gdzie możemy uzyskać podstawowe informacje o lekarzu. To powinno zminimalizować lęk przed skorzystaniem z platformy medycznej online. Większość platform typu haloDoctor zrzesza lekarzy z każdej części Polski, dzięki temu możemy filtrować specjalistów pod względem swoich preferencji, a to umożliwi wizytę bezpośrednią, jeśli taka konieczność się pojawi.