Jul 01, 2020 - 0 Comments - Uncategorized

Leczenie nerwicy online. Kontakt ze specjalistą haloDoctor

Nerwica jest zaburzeniem natury psychicznej, który dotyka niemal 8 mln Polaków. Grupą, której najczęściej dotyczy są osoby w przedziale wiekowym od 25-45 lat. Leczenie nerwicy przebiega za sprawą konsultacji z psychiatrą, psychoterapeutą albo psychologiem praktykującym na platformie haloDoctor.

 

Dlaczego warto zdecydować się na konsultacje?

Nieleczona nerwica może przerodzić się w poważne problemy związane z funkcjonowaniem w społeczeństwie. Pacjenci zderzają się z problemami życia rodzinnego oraz problemami w miejscu pracy. Kolejny poważny problem związany z niezdiagnozowaną i nieleczoną nerwicą to możliwość pojawienia się objawów depresji.

 

Wygodny czas badań online, ponadto brak konieczności wychodzenia z domu i możliwość korzystania z czatów z lekarzem, konsultacji wideo jak i telerozmowy, dają pacjentom z zaburzeniami nerwicowymi szeroki dostęp do wielu specjalistów.

 

Diagnozowanie pacjenta

Kluczowym elementem leczenia nerwicy online jest prawidłowe zdiagnozowanie pacjenta. W naszej kulturze społecznej nerwica przypisywana jest często nieprawidłowym zjawiskom oraz interpretowana przez osoby postronne na wyrost, dlatego tak ważne są konsultacje ze specjalistami. Nie warto ulegać presji znajomych – brać leków z supermarketu na własną rękę, bezpieczniej i wygodniej skontaktować się z lekarzem specjalistą online przez platformę haloDoctor. Tam można znaleźć psychiatrów, psychologów, psychoterapeutów – którzy skonsultują objawy nerwicy, zlecą kolejne badania i postawią konkretną diagnozę.

 

Wygodna sytuacja konsultacji online pozwala szybko uzyskać pomoc wybranego specjalisty i rozpocząć leczenie nerwicy online za sprawą kilku kroków:

 

  • wystarczy wybrać jednego ze specjalistów praktykującego online,
  • następnie można dobrać termin wizyty dostępny w grafiku wizyt lekarza, psychoterapeuty, czy też psychologa,
  • następnym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracji i wysłanie dokumentacji medycznej do lekarza, potwierdzającej chorobę, występowanie zaburzeń bądź wyniki badań,
  • kolejny krok to opłacenie konsultacji online, należy wejść w link, który zostanie przesłany na prywatną skrzynkę odbiorczą,
  • eRecepty i eZwolnienia mogą być wystawione bezpośrednio po eWizycie. Specjaliści wyślą recepty za sprawą e-maila lub SMS-a w postaci kodu. Kod można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski.

 

Leczenie nerwicy – czy to konieczne?

Leczenie nerwicy przebiega za pomocą psychoterapii lub leczenia farmakologicznego. Do jej typowych objawów należą m.in.: bóle brzucha, ucisk w klatce piersiowej, napady zimna i gorąca na przemian. Nieleczenie nerwicy wiąże się ze skutkami takimi jak problematyka kontaktów z bliskimi (rodzina), i zaburzenie relacji w pracy. Nieumiejętność poradzenia sobie z objawami nerwic skutkuje także czasem popadaniem w różne nałogi i uzależnienia.

 

Leczenie nerwicy jest tym bardziej konieczne u dzieci i młodzieży. Przyczyny nerwic mogą być różne, ale zawsze należy je konsultować ze specjalistą. Leczenie nerwicy online dzieci i młodzieży także może odbywać się przez platformę haloDoctor. Psychiatrzy dziecięcy, psychoterapeuci i psycholodzy pomagają dzieciom i młodzieży przywrócić stan równowagi psychicznej i opanować zaburzenia nerwicowe. Wygodne konsultacje odbywają się o różnych godzinach na wygodnej platformie.