May 08, 2020 - 0 Comments - Uncategorized

Konsultacje lekarskie online. Zarejestruj się do specjalisty

Medycyna w sieci, to nowa jakość usług w przestrzeni opieki zdrowotnej. Szeroki dostęp do wielu specjalistów wielu dziedzin sprawia, że konsultacje lekarskie online pacjent może szybko skontaktować się z lekarzem i uzyskać poradę bez wychodzenia z domu. Szczególnie ważne jest, aby pomoc lekarską mogły uzyskać osoby, które muszą długo czekać na kontakt ze specjalistą, wcześniej przesiadując wiele godzin w poczekalni. Konsultacje online pozwalają pominąć te bariery.

 

Konsultacje zdalne

 

Zdalne konsultacje w formie:

  • czatu,
  • konsultacji wideo,
  • telekonsultacji,

umożliwiają pacjentom rozmowę, jak również szybkie przesyłane dokumentacji medycznej do lekarza. Specjaliści z dziedzin szerokich, jak: medycyna rodzinna, pediatria, interna, czy z dziedzin wąskich: urologia, neonatologia, chirurgia naczyniowa, adiologia, neurologia, onkologia; praktykują zdalnie na portalu haloDocor, gdzie rejestracja jest otwarta dla pacjentów 24/7.

 

Już ponad 400 specjalistów konsultuje swoich pacjentów na zdalnej platformie haloDoctor. Konsultacje lekarskie online dają możliwość uzyskania eRecepty i e-Zwolnienia na leki typu:

  • recepturowego: zawiesiny, proszki, czopki, płyny;
  • Rpw;
  • Rp.

 

eRecepty i e-Zwolnienia – jak otrzymać?

 

Wiele wizyt w gabinecie stacjonarnym kończy się otrzymaniem eRecepty i e-Zwolnienia. Jeśli specjalista podczas e-Wizyty ma równorzędne prawa jak w trakcie wizyty gabinetowej – stacjonarnej. W takim przypadku lekarz ma prawo do: oceniania stanu zdrowia pacjenta, interpretacji wyników badań laboratoryjnych, udzielania porad lekarskich, wystawiania zwolnień lekarskich, wystawiania eRecept, prowadzenia wywiadu oraz przeprowadzania niektórych badań.

 

Na podstawie przesłanej dokumentacji i wywiadu online lekarz może wystawiać dla pacjenta eReceptę lub e-Zwolnienie. Aby otrzymać tego typu elektroniczną dokumentację wystarczy podczas rejestracji wypełnić wszystkie niezbędne dane oraz uzupełnić je o numer telefonu, e-mail i NIP pracodawcy. Kod do eRecepty otrzymasz w postaci 4 cyfr za pomocą SMS-a lub e-maila z plikiem pdf. Kod do eRecepty odczytaj farmaceucie wraz z numerem PESEL albo pokaż plik pdf.

 

Dlaczego telemedycyna?

 

W czasie pandemii SARS-COV-2 to jedyna bezpieczna forma kontaktu z personelem medycznym. W przypadkach kiedy pacjent nie wymaga udania się do placówki medycznej to zarazem najwygodniejsza i dająca szybkie efekty forma konsultacji lekarskich. Dzięki nowoczesnym narzędziom konsultacje lekarskie online wprowadzają opiekę medyczną na zupełnie nowy poziom:

 

  • kilkuminutowa rejestracja przez platformę internetową haloDoctor, bez konieczności transportu i oczekiwania na połączenie z rejestracją,
  • wybór specjalisty oraz daty wizyty lekarskiej zgodnie z własnym grafikiem i planami,
  • opłaty za wizyty są przejrzyste i z góry wiadomo jaka będzie opłata za konsultację,
  • lekarze przeprowadzają zarówno wizyty w postaci porad, jak i wizyty adaptacyjne oraz wizyty kontrolne.

 

Korzystaj z telemedycyny bez ograniczeń, rejestruj się specjalistów bez względu na porę dnia i nocy!

 


 

 

haloDoctor.pl – Konsultacje lekarskie online. eRecepta. Lekarz online. Konsultacje z lekarzem online. e-Zwolnienie. Telemedycyna.