Sep 23, 2020 - 0 Comments - Uncategorized

Jak wybrać panel konsumencki do przeprowadzania ankiet?

Ankiety CAWI są obecnie realizowane dzięki internetowym panelom konsumenckim przygotowywanym przez centra badawcze. Na polskim rynku jest ich kilkanaście, dlatego też przy wyborze trzeba zastanowić się, który z nich będzie odpowiedni do takiego przedsięwzięcia. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę?

Szerokie kryteria podziału respondentów

Realizując internetową ankietę chce się mieć pewność, że trafi ona do reprezentatywnej i dobrze dobranej grupy osób. Ważne jest więc to, aby takie osoby były o razu dzielone ze względu na różne kryteria, które pomogą wskazać właściwą grupę.

Skrupulatny podział został zastosowany w przypadku platformy Badanie-Opinii.pl, na której ankietowani zostali podzieleni m.in. ze względu na takie cechy jak:

  • płeć,
  • wiek,
  • wykształcenie,
  • dochód miesięczny,
  • stan posiadania,
  • częstotliwość wykonywania zakupów,
  • zainteresowania.

Zwłaszcza dla przedsiębiorstw takie informacje są niezwykle ważne, gdyż to dzięki nim można dokładnie wskazać na grupę docelową ankiety i tym samym uzyskać wiarygodne i rzetelne informacje.

Intuicyjność działania

Stworzenie ankiety przez Internet wcale nie musi być skomplikowane i zadbali o to eksperci Centrum Badawczo-Rozwojowego Biostat odpowiadający za stronę Badanie-Opinii.pl. Zrobili oni wszystko, aby stworzenie takiej ankiety było na tyle proste, aby mogły poradzić sobie z tym również osoby po raz pierwszy wykonujące tego typu projekty.

Osoby te są prowadzone przez każdy etap tworzenia badania, od obrania próby, przez stworzenie kwestionariusza, aż po raporty końcowe. Oczywiście jeśli zajdzie taka potrzeba mogą też skorzystać ze wsparcia ekspertów.

Niski koszt realizacji ankiety

Nie ulega wątpliwości, że dla większości podmiotów ważnym czynnikiem przy wyborze panelu konsumenckiego do ankiet jest również to, jaki będzie koszt realizacji przedsięwzięcia. Jest on oczywiście uzależniony od wielu czynników, przy czym zleceniodawca powinien na każdym etapie wiedzieć, od czego będzie on zależał, a także jak można go zmieniać.

W przypadku strony Badanie-Opinii.pl, koszt jednej ankiety rozpoczyna się od zaledwie kilku złotych i zależy przede wszystkim od liczby pytań, z których będzie składała się ankieta, a także od liczby osób, do których badanie będzie skierowane.

Jak widać decydując się na realizację online należy pomyśleć nie tylko o samej metodologii badania, ale również o tym, przy użyciu jakiej platformy przedsięwzięcie to zostanie ono zrealizowane. Jeśli poszukują Państwo intuicyjnie działającej strony, z dużą grupą respondentów oraz z gwarancją niskiego kosztu realizacji, zachęcamy do skorzystania ze strony Badanie-Opinii.pl.